1397/11/14 - 19 : 56
کد خبر: 18472
چرخش عيدي کارکنان در مدار يک ميليوني
احرار: اعلام رقم يک ميليون توماني براي عيدي کارکنان در سال جاري ابهاماتي ايجاد کرد که بي‌پاسخ ماند. اين در حالي است که پيش از اين، ارقام حدود 932هزار و 898هزار توماني در اين رابطه اعلام شده بود.

هيأت وزيران اخيراً مصوبه‌اي داشت که در آن رقم يک ميليون توماني را براي عيدي کارکنان ثبت و دستگاه‌هاي اجرايي را موظف به پرداخت در اين چارچوب کرد. گرچه سازمان برنامه و بودجه در بخشنامه بودجه سال جاري به دستگاه‌ها تاکيد کرده بود که عيدي را 932هزار و 250 تومان در نظر بگيرند اما اخيراً اعلام کرد که با توجه به ضريب مصوبه حقوق به ميزان ???? مبلغ عيدي کارکنان به 898هزار و 500تومان مي‌رسد.

 

در حالي اين ارقام در نهايت بايد به تصويب هيأت وزيران مي‌رسيد که مصوبه هيأت وزيران در رابطه با عيدي کارکنان با رقم يک ميليون توماني همراه بود که بالاتر از پيش‌بيني‌هاي قبلي است.

 

در اين مصوبه تاکيد شده که دستگاه‌هاي اجراي موضوع ماده (?) مديريت خدمات کشوري و ماده (?) قانون محاسبات عمومي، نيروهاي مسلح، نيروي انتظامي، قوه قضائيه و ساير دستگاه‌هاي اجرايي مشمول قوانين خاص مجاز هستند به کارمندان خود اعم از رسمي، ثابت، پيماني، خريد خدمت، قراردادي و موقت و اعضاي هيأت علمي دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي و تحقيقاتي و قضات که به طور تمام وقت اشتغال به کار دارند مبلغ ثابت يک ميليون تومان به نسبت مدت خدمت تمام وقت در سال ???? به عنوان پاداش آخر سال (عيدي) پرداخت کنند. بر اين اساس عيدي کارکنان در بهمن‌ماه از محل بودجه مصوبه دستگاه‌ها پرداخت مي‌شود.

 

گرچه پيگيري از دستگاه‌هاي مربوطه در مورد تغيير رقم عيدي با پاسخي همراه نبود اما از رقم ثابت يک ميليون توماني که در مصوبه هيأت وزيران ثبت شده اين گونه برمي‌آيد که دولت تصميم به افزايش مبلغ عيدي در قياس با برآوردهاي ابتدايي گرفته است.

 

به هر حال با توجه به تغيير شرايط اقتصادي در ماه‌هاي اخير و افزايش تورم بعيد نبود که در صورت تأمين منابع، مبلغ پاداش پايان سال کارکنان افزوده شود. اين در حالي است که در مدت اخير حتي بحث افزايش حقوق نيز مطرح بود که بي نتيجه ماند.

 

اما آنچه هيأت وزيران در رابطه با عيدي مصوب کرده تبصره‌هاي ديگري هم دارند؛ به طوري که تاکيد بر اين است که پرداخت هرگونه وجه ديگري به عنوان عيدي با عناوين مشابه علاوه بر اين رقم يک ميليون توماني توسط دستگاه‌هاي مورد اشاره قانون و تمام واحدهاي وابسته و تابعه و ساير واحدهايي که اجراي مقررات در مورد آنها مستلزم ذکر نام است، ممنوع خواهد بود.

 

همچنين پرداخت عيدي به کارکنان خريد خدمت قراردادي و موقت به نسبت خدمات تمام وقت آنها در سال جاري بوده و در هر حال ميزان عيدي آنها از 50درصد يک ميليون تومان کمتر نخواهد بود.

 

در مورد ساير گروه‌ها نيز به اين ترتيب است که عيدي بازنشستگان، مستمري‌بگيران، حقوق وظيفه از کار افتادگي، حقوق وظيفه وراث مستخدمين متوفي مشمول صندوق بازنشستگي کشوري، سازمان تأمين اجتماعي نيروهاي مسلح و ساير صندوق‌هاي بازنشستگي و نيز شهدا و جانبازان از کار افتاده به مبلغ يک ميليون تومان از محل بودجه مصوب صندوق‌هاي بازنشستگي با دستگاه اجرايي قابل پرداخت است

کلیدواژه ها:
احساس خود را نسب به این خبر در قالب یکی از شکلک ها بیان کنید:
Happy sad wonder fear Hate angri
ارسال نظر
نام: 
پست الکترونیک:
نظر : 
سوال امنیتی : 
? 8 + 7

  آخرین اخبار
آب درياچه اروميه 2 برابر شد/ افزايش 79سانتي‌متري تراز درياچه اروميه
تحولي نوين در نحوه ارائه خدمات تأمين اجتماعي در حال شکل گيري است
امنيت شغلي چالش اصلي جامعه کارگري است
صنعت گردشگري مي‌تواند به مهم‌ترين منبع کسب درآمد کشور تبديل شود
هشدار جهاد کشاورزي آذربايجان شرقي درباره خسارات سرماي ديررس
واکنش زنوزي به شکايت محسن فروزان
فروزان درمعرض اتهام است/تعلل دررسيدگي به پرونده سئوال برانگيزاست
برف و باران آذربايجان شرقي را فرا گرفت/ دما تا 12 درجه کاهش مي‌يابد
نخستين "همايش بين‌المللي فقه گردشگردي" در تبريز برگزار مي‌شود
حضور دانشگاه‌هاي ترکيه و آذربايجان در جشنواره حرکت تبريز
  پربازدیدترین اخبار
فروزان درمعرض اتهام است/تعلل دررسيدگي به پرونده سئوال برانگيزاست
راي کميته انضباطي باشگاه تراکتورسازي در مورد فروزان صادر مي‌شود
هشدار جهاد کشاورزي آذربايجان شرقي درباره خسارات سرماي ديررس
واکنش زنوزي به شکايت محسن فروزان
قاتل خاموش در آذربايجان شرقي قرباني گرفت
راه‌يابي 247اثر به بخش مسابقه جشنواره مطبوعات آذربايجان‌ شرقي
صنعت گردشگري مي‌تواند به مهم‌ترين منبع کسب درآمد کشور تبديل شود
امنيت شغلي چالش اصلي جامعه کارگري است
تحولي نوين در نحوه ارائه خدمات تأمين اجتماعي در حال شکل گيري است
آب درياچه اروميه 2 برابر شد/ افزايش 79سانتي‌متري تراز درياچه اروميه
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب گاه محفوظ است.