1397/10/15 - 21 : 45
کد خبر: 18367
شهردار تبريز: محله اي به عنوان حاشيه شهر در تبريز نداريم
احرار: شهردار تبريز مي گويد: تمام محلاتي که به عنوان حاشيه شهر معرفي مي شوند، محلات تبريز بوده و ساکنين آن محلات شهروند تبريز هستند.

ايرج شهين باهر اظهار کرد: از ديدگاه ما اين افراد به دليل اين‌که در خانه هايي سکونت دارند که عمدتا سند قطعي نداشته و به صورت غير رسمي و بدون مجوزهاي لازم ساخته شده اند، به عنوان سکونت گاه‌هاي غيررسمي ناميده مي‌شوند.

وي  با اشاره به اين‌که راهکار حل موضوع سکونت گاه‌هاي غيرمجاز يک روش علمي و جهاني دارد، افزود: تنها متولي حل مسئله سکونت گاه‌هاي غيرمجاز شهرداري نيست و بر اساس سند بازآفريني شهري، شهرداري موظف به ساماندهي و مسيرگشايي در اين محلات بوده  و در مسئله ساخت مسکن و جابجايي ساکنين شهرداري مسئوليت ندارد.

وي کارهاي زيربنايي را بر اساس سند بازآفريني وظيفه دولت عنوان کرد و افزود: بسياري از زمين‌هاي سکونتگاه‌هاي غيررسمي متعلق به دولت است، اگر دولت دنبال حل مشکل باشد اين زمين‌ها را به شهروندان واگذار کند تا با درجاسازي مشکل اين مناطق حل شود.

شهين باهر حل مشکلات مناطق کم برخوردار را از اولويت شهرداري دانست و افزود: وضعيت مالي شهرداري همانند گذشته نيست و در صورتي‌که شهروندان با شهرداري همکاري کرده و به صورت غيرنقدي با شهرداري مصالحه کنند، مسيرگشايي ها سريعتر انجام مي شود.

وي با بيان اين‌که در برخي از مسيرها شهروندان حاضر به تهاتر با شهرداري نيستند، گفت: اگر اين ساکنين آماده همکاري با ما باشند اين مسيرهاي نيمه کاره در سريعترين زمان ممکن تکميل و به بهره برداري خواهد رسيد.

شهردار تبريز با اشاره به اينکه بايد قبول کنيم وضعيت اقتصادي شهروندان نامناسب است، افزود: امروز در وضعيت جنگ اقتصادي بوده و در اين شرايط وضعيت اقتصادي شهروندان مناسب نيست و با توجه به اين‌که بيش از 90درصد درآمد شهرداري از مردم است؛ وضعيت مالي شهرداري هم مناسب نخواهد بود تا پروژه‌هاي بزرگ را به تنهايي انجام دهد.

وي با اشاره به اين‌که شفافيت، راهکار اصلي براي اعتماد سازي بين شهروندان و شهرداري است، گفت: ما بايد اعتمادي که شهروندان به شهرداري داشتند و در سال‌هاي گذشته کمرنگ شده است را بازيابي کنيم.

شهين باهر با بيان اين‌که در مناطق کم برخوردار شهر اقدامات ساماندهي انجام يافته است، گفت: به منظور ساماندهي اين مناطق، در کوچه‌هاي شيب دار بيش از سه کيلومتر پله گذاري شده است.

وي در خصوص واحدهاي ساخته شده توسط شهرداري تبريز در مناطق کم برخوردار، گفت: اين واحدها نواقصي دارند که به پيمانکار ابلاغ شده است تا آنها را مرتفع کند.

وي ادامه داد: به عنوان شهردار تبريز موظف هستم تا مشکلات تمام شهروندان اين شهر را در هر جايي که باشد، حل کنم.

شهين باهر از کلنگ زني براي ساخت 400واحد مسکوني در منطقه ارم براي جابجايي اين افراد خبر داد و گفت: براي حل مشکلات شهروندان يک هبه 20ميليوني در شوراي شهر تصويب شده است. /شهريار

کلیدواژه ها:
احساس خود را نسب به این خبر در قالب یکی از شکلک ها بیان کنید:
Happy sad wonder fear Hate angri
ارسال نظر
نام: 
پست الکترونیک:
نظر : 
سوال امنیتی : 
? 9 + 2

  آخرین اخبار
ايراني‌ها روزانه چند دقيقه را صرف شبکه‌هاي اجتماعي مي‌کنند؟
قيمت طلا، سکه و ارز در آخرين شنبه دي‌ماه
دستگيري مزاحمان شهروندان در پارک ائل گلي تبريز
اسکان اضطراري مسافران اتوبوس در روستاي پيام مرند
ثبت‌نام ششمين آزمون دستگاه‌هاي اجرايي از 30دي
کشف 18تن چوب قاچاق در اهر
نوزاد بستان آبادي در بالگرد اورژانس هوايي متولد شد
قتل عتيقه فروش تبريزي
قيمت طلا، قيمت سکه و قيمت ارز امروز 97/10/26
90درصد رسيدهاي خريد سرطان زا هستند
  پربازدیدترین اخبار
ثبت‌نام ششمين آزمون دستگاه‌هاي اجرايي از 30دي
کشف 18تن چوب قاچاق در اهر
نوزاد بستان آبادي در بالگرد اورژانس هوايي متولد شد
چهارمين جشنواره مطبوعات در آذربايجان شرقي برگزار مي‌شود
آخرين وضعيت محورهاي مواصلاتي آذربايجان شرقي
قتل عتيقه فروش تبريزي
اسکان اضطراري مسافران اتوبوس در روستاي پيام مرند
ايراني‌ها روزانه چند دقيقه را صرف شبکه‌هاي اجتماعي مي‌کنند؟
قيمت طلا، سکه و ارز در آخرين شنبه دي‌ماه
دستگيري مزاحمان شهروندان در پارک ائل گلي تبريز
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب گاه محفوظ است.