1397/10/02 - 14 : 29
کد خبر: 18324
5 تکنولوژي که آينده را متحول خواهند کرد
احرار: کارشناسان فعال در حوزه فناوري به تازگي با انتشار گزارشي پيش‌بيني کرده‌اند که اينترنت ?G، شهرهاي هوشمند، اينترنت اشيا، خودروهاي خودران و برقي و در آخر ارزهاي ديجيتال رمزنگاري شده، آينده جهان را دستخوش تغييرات زيادي خواهد کرد.

با توجه به آنکه در ماه‌هاي اخير اخبار و گزارش‌هاي متعددي درباره تکنولوژي‌هاي جديدي که توسط شرکت‌هاي مختلف توسعه و ارائه شده، منتشر شده است، مي‌توان به وضوح دريافت که سرعت پيشرفت و تغييرات در اين حوزه بسيار بيشتر حد تصور است؛ بنابراين بسياري از کارشناسان و تحليلگران فعال در حوزه فناوري برآورد کرده‌اند که پنج تکنولوژي، آينده جهان و شهروندان کشورهاي مختلف را با تغيير و تحولات عظيم و قابل توجهي روبرو خواهد کرد که توسعه و برقراري اينترنت ?G، فناوري خودروهاي خودران و برقي دوستدار محيط زيست، شهرهاي هوشمند و اينترنت اشيا (IoT) و در آخر ارزهاي ديجيتال رمزنگاري شده همچون بيت‌کوين از آنها هستند.

 

روند هوشمندسازي شهرهاي جهان در يکي دو سال گذشته سرعت بسيار زيادي گرفته است، به‌گونه‌اي که مي‌توان گفت بسياري از شهرهاي بزرگ و مهم در کشورهاي پيشرفته هم‌اکنون نيمي از اين راه را طي کرده و رفته‌اند. در حقيقت، اينترنت اشيا و شهرهاي هوشمند دو واژه به‌هم وابسته‌اي است که اين روزها زياد به گوش مي‌خورد، چرا که امروزه شرکت‌هاي فعال در زمينه علم و تکنولوژي با همکاري اپراتورهاي مخابراتي مي‌خواهند روياي شهر هوشمندي را که تمامي اشياء و وسايل آن به اينترنت مجهزند و کارها با سرعت بسياري قابل انجام خواهد بود، محقق کنند و در اين راستا نيز غول‌هاي تکنولوژي با همکاري شرکت‌هاي مخابراتي بزرگ در جهان با اختصاص سرمايه‌گذاري‌هاي کلان از برنامه‌هاي خود براي توسعه شهرهاي هوشمند در طي يک دهه آينده سخن گفته‌اند.

 

بر اساس گزارش وب سايت entrepreneur، کارشناسان و تحليلگران بر اين باورند که تکنولوژي و فناوري‌هاي نويني که اخيرا مورد استقبال بي‌نظيري قرار گرفته است، آينده و سرنوشت شهروندان جهان را تغيير خواهد داد و مي‌توان گفت که آينده جهان به اين پنج فناوري جديد تعلق خواهد داشت.

 

نسل پنجم شبکه اينترنت همراه ?G، استانداردهاي پيشنهادي براي نسل جديد ارتباطات سيار است که پس از نسل چهارم شبکه ?G کنوني ارائه مي‌شود. بسياري از بزرگترين شرکت‌هاي مخابراتي و اپراتورهاي فعال در جهان نظير نوکيا، اريکسون، هواوي، ال جي، اسپرينت و غيره به شدت در حال رقابت براي راه‌اندازي شبکه اتصال به اينترنت نسل پنجم ?G هستند تا بتوانند با گسترش اين نسل از شبکه اينترنت، خدمات پرسرعت و بهتري را به کاربران و مشترکان خود ارائه دهند و بدين ترتيب سودآوري خود را افزايش دهند.

 

خودروهاي خودران نيز با بهره‌گيري از فناوري‌هاي نوين و پيشرفته‌اي نظير يادگيري ماشيني و هوش مصنوعي قادر خواهند بود، بدون نياز به کنترل هوشيارانه راننده، در خيابان و جاده‌ها تردد و سرنشينان خود را جابجا کنند.

 

خودروهاي برقي و الکتريکي هم بعنوان يکي ديگر از فناوري‌هايي که پتانسيل ايجاد تغيير و تحول در آينده جهان را دارد، به تازگي از اهميت خاص و بسزايي برخوردار شده و بسياري از شرکت‌هاي خودروسازي در جهان تصميم گرفته‌اند به سمت و سوي توليد و توسعه خودروهاي پاک و دوستدار محيط زيست پيشروي کرده‌اند و از برنامه‌هاي خود براي رونمايي از مدل‌هاي جديد اين خودروها سخن گفته و خبر داده‌اند.

 

فناوري ارزهاي ديجيتال رمزنگاري شده همچون بيت‌کوين ‌در واقع يک پول و ارز مجازي و رمزنگاري شده است که اين امکان را به کاربران مي‌دهد بدون نياز به هيچ بانکي مبادلات مالي خود را انجام دهند در حالي‌که هويت طرفين معامله نيز ناشناس باقي بماند. زماني که بيت‌کوين در سال 2009 ميلادي براي نخستين بار در بازارهاي جهاني ظهور پيدا کرد، ارزش آن حتي از يک دلار هم کمتر بود اما در يک سال گذشته علي‌رغم نوسانات گسترده‌اي که داشت، ارزش آن حدود چهار هزار دلار است

کلیدواژه ها:
احساس خود را نسب به این خبر در قالب یکی از شکلک ها بیان کنید:
Happy sad wonder fear Hate angri
ارسال نظر
نام: 
پست الکترونیک:
نظر : 
سوال امنیتی : 
? 1 + 8

  آخرین اخبار
تراکتور کهکشاني، بي‌ستاره مي‌شود
شجاعي از تراکتور خداحافظي کرد
مروري بر عملکرد جرج ليکنز در تراکتورسازي/ 2روي سکه براي پيرمرد بلژيکي
نفوذ سامانه بارشي از روز يکشنبه به آذربايجان شرقي
سقوط در چاه مرد جوان مراغه اي را به کام مرگ کشاند
تکواندوکاران آذربايجانشرقي قرباني بازي‌ سياسي انگليسيها شدند
آمريکا براي حمله نظامي به ايران هيچ بهانه و دليلي ندارد
موزه کليساي سنت استپانوس
مردم شناسي جامعه تبريز از دل يک بناي تاريخي
.افزايش سالانه 21 سانتي متر ارتفاع درياچه اروميه با تامين منابع آبي پايدار
  پربازدیدترین اخبار
مردم شناسي جامعه تبريز از دل يک بناي تاريخي
موزه کليساي سنت استپانوس
آبدار: خواستار برگزاري دوره‌هاي آموزشي توسط موزه ملي ژاپن در تبريز هستيم
آمريکا براي حمله نظامي به ايران هيچ بهانه و دليلي ندارد
شجاعي از تراکتور خداحافظي کرد
سقوط در چاه مرد جوان مراغه اي را به کام مرگ کشاند
تکواندوکاران آذربايجانشرقي قرباني بازي‌ سياسي انگليسيها شدند
مروري بر عملکرد جرج ليکنز در تراکتورسازي/ 2روي سکه براي پيرمرد بلژيکي
نفوذ سامانه بارشي از روز يکشنبه به آذربايجان شرقي
تراکتور کهکشاني، بي‌ستاره مي‌شود
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب گاه محفوظ است.