1397/09/24 - 8 : 59
کد خبر: 18282
محمد تقوي:
قول مي‌دهم در نيم‌فصل دوم براي قهرماني بازي کنيم/ من بايد تاوان ستاره شدن بازيکنان جوان را بدهم
احرار: محمد تقوي، سرمربي تيم فوتبال تراکتورسازي از اينکه شاگردانش نتوانسته‌اند هواداران حاضر در ورزشگاه يادگار امام (ره) تبريز را خوشحال کنند، ابراز تأسف کرد.

محمد تقوي پس از شکست 2 بر يک تيمش مقابل فولاد خوزستان اظهار داشت: فوتبال برد و باخت دارد، اما امروز هواداران زيادي به ورزشگاه آمده بودند که نتوانستيم آنها را خوشحال کنيم و ناراحتي من از اين بابت است.

وي درباره دليل خوب بازي نکردن تراکتورسازي در نيمه اول گفت: قبول دارم که در نيمه اول خوب نبوديم، اما در نيمه دوم ما قبل از اينکه تغيير تاکتيک بدهيم گل خورديم و اينکه بخواهيم بگوييم بازيکني خوب نبوده است، با شما موافق نيستم. اگر بازيکنانم خوب بازي نکردند و روز خوب‌شان نبود، مقصر من هستم. باخت هميشه در فوتبال وجود دارد، اما ما نبايد بترسيم. تحت هر شرايطي باخت گردن مربي است. اگر بازيکنانم خوب بازي نکردند به خاطر اين است که من خوب هدايت‌شان نکردم. ما موقعيت‌هاي خوبي ايجاد کرديم و توانستيم جريان بازي را عوض کنيم. ممکن است يک بازيکن روز خوبش نباشد، اما باز هم مقصر من هستم.

سرمربي تيم فوتبال تراکتورسازي  ادامه داد: به بازيکنانم گفته بودم که فولاد تيم خطرناکي است. نمي‌دانم در صحنه گل اول فولاد چه اتفاقي افتاد و بازيکن ما توپ را از دست داد. يک زماني است که ما ضعيف هستيم و يک زماني هم حريف خيلي خوب بازي مي‌کند و به گل مي‌رسد. ما تصميم داشتيم در نيمه دوم تاکتيک‌مان را عوض کنيم. بايد صبور باشيم و ببينيم به کجا مي‌رسيم. اگر نتوانستيم روندمان را تغيير دهيم بايد بازيکن و تاکتيک‌مان را عوض کنيم. در دقايق ابتدايي نيمه دوم هم گل خورديم، اما بازي دست ما بود، موقعيت‌هايي داشتيم و اميدوار بوديم که بازي با اين نتيجه به پايان نرسد. هنوز هيچ چيز تمام نشده است، ولي ما امروز شرمنده هواداران شديم.

«تراکتورسازي امروز فوتبالي در حد ليگ يک بازي کرد و بازيکنان بايد به جاي شما شرمنده باشند.»، تقوي در واکنش به طرح اين موضوع پاسخ داد: اعتقاد شخصي من اين است که به هيچ عنوان بازيکنان مقصر نيستند. اگر اشتباهي صورت گرفته به خاطر اين بوده است که من بازيکنان را خوب توجيه نکردم. همين که وقتي 2 بر صفر عقب هستيم و بازيکنان براي جبران تلاش مي‌کنند، جا دارد که از آنها تشکر کنيم. باز هم بازي را آناليز مي‌کنيم که ببينيم مشکل چيست. به‌هرحال فوتبال همين است. يک روز مي‌بريد و يک روز مي‌بازيد، ما سعي مي‌کنيم نبازيم. تنها کاري که مي‌توانيم بکنيم اين است که سعي کنيم باخت‌هاي‌مان را کمتر کنيم و نمي‌توانيم بگوييم که ديگر نمي‌بازيم. شخصاً اعتقاد دارم که بازيکنانم تمام توان‌شان را مي‌گذارند. خودم هم مثل اين بازيکنان فوتبال بازي کردم و مي‌دانم که نمي‌خواهند اشتباه کنند. فکر مي‌کنم گل اول فولاد در اين بازي لحظه خوبي در بازي بود و آنها خيلي خوب بازي کردند و سرعت‌شان در ضدحمله خوب بود.

وي درباره بازي ضعيف مسعود شجاعي در نيمه اول و عدم گلزني تراکتورسازي گفت:  شما در مورد آقاي شجاعي صحبت مي‌کنيد، اما من درباره کاپيتان تيمم صحبت مي‌کنم. من کاپيتان تيمم را تحت هيچ شرايطي عوض نمي‌کنم و اشتباه ممکن است براي هر بازيکني پيش بيايد و طبيعي است. اينکه با دو سه اشتباه بخواهم کاپيتان تيم را عوض کنم، درست نيست، اما درباره بازيکن جوان‌مان محمدرضا آزادي بايد بگويم که امروز خيلي خوب بازي کرد و من نمي‌دانم ديگر از يک بازيکن 19 ساله چه مي‌خواهيم. اين بازيکن بايد آنقدر توپ خراب کند تا بداند از موقعيت‌هايش چطور استفاده کند. درست است که تراکتورسازي جاي امتحان کردن بازيکن نيست، اما اگر من بخواهم به اين موضوع که مهاجم نداريم بپردازم بهانه‌جويي است و من اصلاً قصد بهانه‌جويي ندارم.

تقوي خاطر نشان کرد: الان مسابقات تعطيل شده است و زمان لازم براي جذب بازيکن را داريم، امروز کلاً 14 بازيکن داشتيم و حتي در ليست بازيکنان ذخيره هم جاي خالي داشتيم. من آدم بهانه‌گيري نيستم و آزادي هم بايد توپ خراب کند تا ياد بگيرد، اما با شما موافق هستم که تراکتورسازي جاي امتحان نيست. شما در تيم‌هاي بزرگ به بازيکني نياز داريد که بتواند در هر لحظه روند بازي را عوض کند. من بايد تاوان ستاره شدن بازيکنان جوان را بدهم. بايد تاوان اين را بدهم که آزادي بازيکن بزرگي شود، او امروز هم خوب بازي کرد. مهم اين است که به خاطر يک باخت همه چيز را فراموش نکنيم. اين باخت يک روز سراغ ما مي‌آمد، اما ما از امروز 50 روز وقت داريم که تيم را درست کنيم و تيمي باشيم که هواداران انتظار دارند.

سرمربي تيم فوتبال تراکتورسازي درباره برنامه تيمش در نيم‌فصل عنوان کرد: ما به بازيکنان 10، 12 روز فرصت مي‌دهيم استراحت کنند تا بعد از برگشت دوباره با نشاط کارمان را آغاز کنيم. اين خيلي بد است که با باخت به تعطيلات مي‌رويم. بعد از شروع تمرينات کارمان را جلو خواهيم برد و از تيم‌مان کسي جدا نخواهد شد. فعلاً دو بازيکن خارجي‌مان جزو تيم ما هستند، اما فعلاً آنها را در اختيار نداريم و تکليف‌شان به زودي مشخص مي‌شود. اگر آنها را داشته باشيم که خوب است، اما اگر به هر دليلي نبودند بايد بازيکن جذب کنيم. نقاط ضعفي داريم که بايد برطرف کنيم. بيشتر از اينکه تيم‌مان به تقويت نياز داشته باشد به ترميم نياز دارد. براي اينکه در کورس قهرماني بمانيم نياز به دو سه بازيکن داريم که جذب مي‌کنيم. بعد از اينکه از تعطيلات برگشتيم به دنبال ارائه بهترين تمرينات و برنامه‌ها خواهيم بود. يک اردوي 10 روزه خارج از کشور داريم که قطعاً بازيکناني که جذب خواهيم کرد در اين اردو حضور خواهند داشت. از طرفي ناراحتم که برخي از بازيکنان‌مان را در تمرينات گذشته نداشتيم، اما در اين تعطيلات اکثر بازيکنان‌مان را در اختيار خواهيم داشتيم.

وي درباره بازي امروز احسان پهلوان گفت: فکر مي‌کنم احسان امروز خوب بازي کرد، فراموش نکنيد قبلاً گفتم که احسان پهلوان بازيکن خوبي است و نمي‌دانم چرا بازي نمي‌کند. مهم نيست که بازيکن چقدر بازي مي‌کند، مهم تأثيرگذاري‌اش است. احسان زماني که بازي مي‌کند موثر بازي مي‌کند. ممکن است يک بازيکني در مقاطع خاصي آن‌طور که لازم است خودش را نشان ندهد، اما اعتقاد دارم که احسان همچنان بازيکن خوبي است. اين بازيکن رفته رفته به روزهاي اوجش برمي‌گردد. من بايد دنبال راهي باشم که از احسان بهترين استفاده را بگيرم.

تقوي ادامه داد: روزي که به تراکتورسازي آمدم گفتم که هيچ وقت قول قهرماني نمي‌دهم، اما اين قول را مي‌دهم که در نيم‌فصل دوم براي قهرماني بازي کنيم. امروز با اين شرايط نمي‌توانيم به چيزي غير از قهرماني فکر کنيم، اما تضميني هم براي قهرمان شدن‌مان وجود ندارد. مطمئن باشيد که هدف کادرفني و بازيکنان تراکتورسازي اين است که قهرمان شويم و مطمئن باشيد که تمام تلاش‌مان را مي‌کنيم.

سرمربي تيم فوتبال تراکتورسازي در پاسخ به اين پرسش که اگر خواسته‌هاي شما برآورده نشود چه تصميمي مي‌گيريد، عنوان کرد: برآورده شود يا نشود، کاري از دست ما بر نمي‌آيد. مديريت باشگاه يک اهدافي دارد که مطمئنم اين اهداف را ناديده نمي‌گيرد و آن چيزي که به باشگاه کمک مي‌کند، انجام مي‌شود، ولي شايد زمان ببرد. با اين حال اگر انجام هم نشود من باشم، جاي بهانه و توجيه نخواهد بود.

کلیدواژه ها:
احساس خود را نسب به این خبر در قالب یکی از شکلک ها بیان کنید:
Happy sad wonder fear Hate angri
ارسال نظر
نام: 
پست الکترونیک:
نظر : 
سوال امنیتی : 
? 3 + 2

  آخرین اخبار
هواداران و پيشکسوتان بايد از برنامه‌هاي باشگاه حمايت کنند
قاتل فراري در مراغه خود را به پليس معرفي کرد
برق مراکز توليد ارز ديجيتال در تبريز قطع مي شود
مربي تراکتورسازي گزينه سرمربيگري استقلال خوزستان شد
مديرکل جديد فرودگاه‌‌هاي آذربايجان شرقي منصوب شد‌
ضرورت استفاده از ظرفيت شهرداري تبريز در طرح غربالگري فشار خون
مردم طالب سالن سينما و فيلم باکيفيت هستند
قطع برق مراكز توليد ارز ديجيتال در تبريز
ساختمان جديد دادگستري شهرستان اهر به بهره‌برداري رسيد
پدر علم اطلاعات و دانش شناسي ايران درگذشت
  پربازدیدترین اخبار
مقبره الشعراي تبريز همچنان درحصار
ساختمان جديد دادگستري شهرستان اهر به بهره‌برداري رسيد
مردم طالب سالن سينما و فيلم باکيفيت هستند
قطع برق مراكز توليد ارز ديجيتال در تبريز
مديرکل جديد فرودگاه‌‌هاي آذربايجان شرقي منصوب شد‌
ضرورت استفاده از ظرفيت شهرداري تبريز در طرح غربالگري فشار خون
هواداران و پيشکسوتان بايد از برنامه‌هاي باشگاه حمايت کنند
قاتل فراري در مراغه خود را به پليس معرفي کرد
برق مراکز توليد ارز ديجيتال در تبريز قطع مي شود
مربي تراکتورسازي گزينه سرمربيگري استقلال خوزستان شد
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب گاه محفوظ است.