1397/08/13 - 21 : 44
کد خبر: 18109
شعار مرگ بر آمريکا واکنش به رفتارهاي سلطه جويانه است
احرار: نماينده ولي فقيه در آذربايجان شرقي و امام جمعه تبريز گفت: شعار هميشگي مرگ بر آمريکاي مردم با بصيرت ايران اسلامي واکنش به رفتارهاي سلطه جويانه و زورمدارانه دولتمردان اين کشور عليه جمهوري اسلامي است.

به گزارش احرار به نقل از ايرنا ، حجت الالسلام والمسلمين محمدعلي آل هاشم روز يکشنبه در مراسم راهپيمايي يوم الله 13 آبان مردم تبريز با بيان اينکه حوادث و رويدادهاي سه گانه 13 آبان در تبيين شعار مرگ بر آمريکا به ظهور و بروز رسيده است، افزود: گراميداشت روز ملي مبارزه با استکبار جهاني طي سال هاي پس از انقلاب اسلامي، سبب جوان گرايي در عرصه آمريکا ستيزي شده است.
وي اظهار داشت: جنايات آمريکا و استمرار آن تا 13 آبان امسال که موعد شروع دور جديد تحريم هاي نفتي است، سبب شده تا شعار مرگ بر آمريکا به شعور ضد آمريکايي نه تنها در ايران بلکه در کل جهان تبديل شود.
حجت الاسلام آل هاشم، شعار مرگ بر آمريکا را واکنش به رفتارهاي سلطه جويانه اين کشور عهدشکن و کينه ورز با آرمان هاي انقلاب اسلامي توصيف کرد و آنرا همسو با اهداف انقلاب اسلامي مردم ايران دانست.
وي ادامه داد: ماهيت استکبار ستيزي، برائت از مشرکان، دشمن شناسي و بصيرت ملت ايران در برابر دولت ايالات متحده از زمان کودتاي 28 مرداد شروع شده و در قالب حمايت از رژيم پهلوي و تلاش براي مقابله با مطالبات ملت ايران، جنگ تحميلي و تحريم هاي اقتصادي و ساقط کردن هواپيماي مسافربري ايراني همچنان ادامه دارد.
حجت الاسلام آل هاشم با اشاره به اينکه شعار مرگ بر آمريکا از همان ابتداي انقلاب اسلامي مخالفت هايي به همراه داشت که ناشي از برداشت هاي غيرديني از حوادث سياسي بود، گفت: اما تبارشناسي مخالفان نشان مي دهد اين مخالفت ها از سوي برخي تکنوکرات ها به بهانه تنش زدايي و تجديد نظر در مقابل قدرت امريکا با هدف و برنامه پشتوانه سازي براي بازگرداندن امريکا به کشور صورت گرفته و هنوز هم وجود دارد.
وي با تاکيد بر اينکه اين شعار به دلايل عقلي و نقلي بايد استمرار داشته باشد، يادآوري کرد: کينه توزي امريکا عليه ملت ايران در قالب هاي مختلف جنگ رسانه اي و اقتصادي و سياسي و فرهنگي همچنان ادامه دارد و البته ايادي امريکا در ايران و جهان براي کاهش نفرت جهاني عليه خود همواره هزينه مي کنند اما به فرموده امام راحل اين شعار داراي آثار وضعي و عملي است.
امام جمعه تبريز تصريح کرد: حذف شعار مرگ بر آمريکا معني ندارد و امروز اين شعار توسط ملت ايران فراگير و جهاني شده است و تا تغيير راهبردها و سياست هاي غلط دولت واشنگتن بايد ادامه يابد.
حجت الاسلام آل هاشم گرميداشت يوم الله 13آبان را يادگاري ماندگار از امام خميني (ره) براي نسل هاي جديد و جوان دانست و افزود: از دانش آموزان و دانشجويان تقاضا دارم به توصيه هاي مقام رهبري عمل کنند، دشمني آمريکا عليه ايران را هرگز فراموش نکرده، فريب لبخد او را نخورند و همچنين توجه کنند اينکه اعلام مي شود آمريکا با ملت ايران دشمني ندارند، دروغ محض است چون ملت و دولت ايران جدا از هم نيست و بايد روحيه مقاومت را تقويت کنيم.
وي اضافه کرد: جوانان ايران اسلامي خود را در قبال مساله پيشرفت کشور مسئول بدانند و سخنوري را کنار گذاشته و نوآوري و ابتکار را سرلوحه تمام فعاليت هاي خود قرار دهند.
حجت الاسلام آل هاشم با انتقاد از اينکه رسانه هاي جهان مراسم پياده روي و اجتماع عظيم ميليوني شيعيان را پوشش ندادند، گفت: دشمنان امروز ببينند که عاشقان امام حسين (ع) در آستانه 28 صفر چگونه در خيابان ها حضور يافته و تمام شهرهاي ايران اسلامي و تبريز قهرمان صحنه تجديد عهد ملت با آرمان هاي انقلاب و شهدا شده است.

انتهاي پيام /

کلیدواژه ها:
احساس خود را نسب به این خبر در قالب یکی از شکلک ها بیان کنید:
Happy sad wonder fear Hate angri
ارسال نظر
نام: 
پست الکترونیک:
نظر : 
سوال امنیتی : 
? 3 + 1

  آخرین اخبار
آب درياچه اروميه 2 برابر شد/ افزايش 79سانتي‌متري تراز درياچه اروميه
تحولي نوين در نحوه ارائه خدمات تأمين اجتماعي در حال شکل گيري است
امنيت شغلي چالش اصلي جامعه کارگري است
صنعت گردشگري مي‌تواند به مهم‌ترين منبع کسب درآمد کشور تبديل شود
هشدار جهاد کشاورزي آذربايجان شرقي درباره خسارات سرماي ديررس
واکنش زنوزي به شکايت محسن فروزان
فروزان درمعرض اتهام است/تعلل دررسيدگي به پرونده سئوال برانگيزاست
برف و باران آذربايجان شرقي را فرا گرفت/ دما تا 12 درجه کاهش مي‌يابد
نخستين "همايش بين‌المللي فقه گردشگردي" در تبريز برگزار مي‌شود
حضور دانشگاه‌هاي ترکيه و آذربايجان در جشنواره حرکت تبريز
  پربازدیدترین اخبار
فروزان درمعرض اتهام است/تعلل دررسيدگي به پرونده سئوال برانگيزاست
راي کميته انضباطي باشگاه تراکتورسازي در مورد فروزان صادر مي‌شود
هشدار جهاد کشاورزي آذربايجان شرقي درباره خسارات سرماي ديررس
واکنش زنوزي به شکايت محسن فروزان
قاتل خاموش در آذربايجان شرقي قرباني گرفت
راه‌يابي 247اثر به بخش مسابقه جشنواره مطبوعات آذربايجان‌ شرقي
صنعت گردشگري مي‌تواند به مهم‌ترين منبع کسب درآمد کشور تبديل شود
امنيت شغلي چالش اصلي جامعه کارگري است
تحولي نوين در نحوه ارائه خدمات تأمين اجتماعي در حال شکل گيري است
آب درياچه اروميه 2 برابر شد/ افزايش 79سانتي‌متري تراز درياچه اروميه
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب گاه محفوظ است.