1397/07/28 - 18 :10
کد خبر: 18072
نايب رئيس مجلس :
مقصر مشکلات اقتصادي و معيشتي مردم ما هستيم / انتقاد از عدم حضور وزير فرهنگ و ارشاد در نمايشگاه کتاب تبريز
احرار: نائب رئيس مجلس با اشاره به مشکلات اقتصادي و معيشتي مردم گفت: مقصر وضعيت حال ما هستيم که نتوانستيم مشکلات را با علم حل کنيم و نسل جوان را چنين تربيت کنيم و متاسفانه هميشه شعار داديم.

به گزارش احرار به نقل از فارس ، مسعود پزشکيان عصر امروز در آيين افتتاح شانزدهمين نمايشگاه بين‌المللي کتاب تبريز و ششمين دوره نمايشگاه  نشر ديجيتال اظهار کرد: خداوند در قرآن وقتي مي‌خواست انسان را به عنوان خليفه انتخاب کند به ملائکه خود موضوع را گفته و فرشتگان مخالفت مي‌کنند که چرا انساني که جنايت مي‌کند را خليفه مي‌کنيد و خداوند مي‌فرمايد من مي‌دانم که چه مي‌کنم.

وي افزود: خداوند به انسان دايره کلمات داده در حالي که فرشتگان هر آنچه را خدا فرمان داده را مي‌داند از اين‌رو به خاطر علم و دانايي انسان، ملائک مجبور به سجده شد.

نايب رئيس مجلس شوراي اسلامي با اشاره به يک حديث قدسي مبني بر اينکه نگاه اعتقادي اين است که زمين و زمان را به خاطر انسان ساخته‌ايم، تصريح کرد: حيات انسان به علم و حيات علم به عمل و عمل به اخلاص است.

وي با بيان اينکه چرا بايد کتاب و علم در دست داشته و نمي‌توانيم کاري بکنيم، گفت: بايد به دنبال علم برويم و خداوند قرآن را فرستاده تا به عزت و عزيزي ب سيم و اگر بزرگ نيستيم به خاطر بيگانه بودن با کتاب و مداد و دفتر است.

نماينده مردم تبريز، آذرشهر و اسکو در مجلس خاطرنشان کرد: برازنده ما نيست که در مشکلات اقتصاد، معيشت و فرهنگي گريبان‌گير باشيم و اگر چنين مشکلاتي است به خاطر بيگانگي با علم و دانايي است.

وي ادامه داد: مقصر وضعيت حال ما هستيم  که نتوانستيم مشکلات را با علم حل کنيم و نسل جوان را چنين تربيت کنيم و متاسفانه هميشه شعار داديم.

پزشکيان با تاکيد به اينکه علم يک بحث بوده و فهميدن يک بحث ديگر است، تصريح کرد: فرق انسان با ساير در علم و دانايي است و اميدواريم اين نمايشگاه براي همه ابزاري براي تغيير رفتار و انتخاب بهترين‌ها است.

وي اذعان داشت: هر کتابي را خواندن مهم نيست بلکه بايد متناسب با رفتار، نياز و رسالت خود کتاب برگزيد.

ناسيب رئيس مجلس با گلايه از نبود حضور وزير فرهنگ در آيين افتتاح، گفت: مهم‌ترين حادثه زندگي انس مردم با کتاب است و کدام جلسه و موضوعي مهم‌تر از کتاب و جامعه و تغيير رفتار جامعه است.

نماينده مردم تبريز، آذرشهر و اسکو در مجلس با اشاره به يک استاد ژاپني، گفت: اِمين را براي کارخانه‌اي براي ايجاد کيفيت دعوت مي‌کند و وقتي مي‌بيند مدير ارشد در کارخانه نيست آنجا را ترک مي‌کند که اين کيفيت وقتي مدير ارشد در آن حاضر نيست و برايش مهم نبوده ميسر نخواهد شد.

کلیدواژه ها:
احساس خود را نسب به این خبر در قالب یکی از شکلک ها بیان کنید:
Happy sad wonder fear Hate angri
ارسال نظر
نام: 
پست الکترونیک:
نظر : 
سوال امنیتی : 
? 6 + 5

  آخرین اخبار
درخواست «آبدار» براي انتقال مرکز ملي فرش ايران به تبريز
حضور زنان در ورزشگاه جاي نگراني ندارد
وام مسکن160ميليوني،موقع خريدخانه چقدر مي ارزد؟
استيضاح "ظريف" در مجلس کليد خورد
چرا سالي 20هزار ميليارد تومان يارانه به ثروتمندان تعلق مي گيرد؟
از بازار لوازم خانگي چه خبر؟
قيمت طلا، سکه و ارز امروز 97/08/28
اينفوگرافي / 10راه ساده براي تقويت مغز
کنکور حذف نمي‌شود
10 ورزشکار ثروتمند جهان
  پربازدیدترین اخبار
اينفوگرافي / 10راه ساده براي تقويت مغز
از بازار لوازم خانگي چه خبر؟
قيمت طلا، سکه و ارز امروز 97/08/28
چرا سالي 20هزار ميليارد تومان يارانه به ثروتمندان تعلق مي گيرد؟
وام مسکن160ميليوني،موقع خريدخانه چقدر مي ارزد؟
استيضاح "ظريف" در مجلس کليد خورد
اعزام نيروي کار از آذربايجان شرقي به خارج از کشور با مجوز وزارت کار
درخواست «آبدار» براي انتقال مرکز ملي فرش ايران به تبريز
روحاني: به ازاي هر نفر 175هزار تومان سهام عدالت اختصاص داده مي‌شود
حضور زنان در ورزشگاه جاي نگراني ندارد
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب گاه محفوظ است.