1397/05/10 - 14 : 9
کد خبر: 18018
معاون وزير صنعت، معدن و تجارت بازداشت و با وثيقه آزاد شد
احرار خبر: يکي از معاونين وزير صنعت، معدن و تجارت با دستور بازپرس دادسراي تهران بازداشت و آزاد شد.

به گزارش احرار خبر به نقل از فارس در ادامه رسيدگي به پرونده تخلف در ثبت سفارش 6400 خودروي لوکس و تحقيق از مديران و مسئولان دخيل در اين پرونده به تازگي يکي از معاونين وزير صنعت، معدن و تجارت بازداشت شد.

براساس اطلاعات موجود اين فرد که آقاي «م» نام دارد يکي از معاونين کليدي وزير صنعت، معدن و تجارت است که با دستور بازپرس پرونده بازداشت شده و از وي تحقيق شده است.

اين در حالي است که متهم پس از انجام تحقيقات ابتدايي با قرار وثيقه آزاد شده است.

پيش از اين حجت الاسلام محسني اژه‌اي در جمع خبرنگاران و در پاسخ به سوال خبرنگاري مبني بر نتيجه سوال دستگاه قضايي از وزارت صنعت معدن و تجارت و پاسخ آن‌ها گفت: آن‌ها يکسري پاسخ‌ها داده‌اند و دادستان تهران در حال تکميل آن هستند. يکي از سوالات اين بوده است که خودشان در نامه‌هايي که داده‌اند، گفته‌اند که يکي از مسئولان در سازمان توسعه تجارت اعلام داشته که ما از تيرماه سال 96، مطلع شديم تخلفاتي صورت گرفته و مشخصا هم از 25 بهمن براي ما محرز شد که تخلفاتي انجام شده؛ لذا نامه‌نگاري کرده و به وزارت اطلاعات و سازمان تعزيرات اطلاع داديم و درخواست کرديم که اين اقدامات تاميني انجام گيرد.

معاون اول قوه قضاييه تصريح کرد: سئوال اين بود که شما که در آن موقع به اين موضوع رسيديد، غير از نامه‌نگاري، آيا متوجه شديد که افراد تشکيلات خودتان نيز تخلفي کرده‌اند يا خير؟ اگر به اين موضوع رسيديد با آن‌ها چه برخوردي شده؟ آيا آن‌ها را عزل يا معرفي کرديد؟ پاسخ به اين پرسش‌ها هنوز دقيق مشخص نيست و دارند پيگيري مي‌کنند.

حجت الاسلام و المسلمين محسني اژه‌اي خاطرنشان کرد: بدوا به ذهن مي‌رسد که اين ميزان از تخلف نمي‌تواند بدون همکاري برخي از افراد حداقل در سازمان توسعه و تجارت باشد.

سخنگوي قوه قضاييه افزود: افرادي البته دستگير شده‌اند و الان هم در بازداشت هستند و اينکه آيا دستگيري‌ها منحصر به همين افرادي که فعلا بازداشت هستند، مي‌شود و يا اينکه بعدا افراد ديگري هم بازداشت مي‌گردند، موضوعي است که بعدا در تحقيقات روشن مي‌شود.

وي در پاسخ به سئوالي مبني جديدترين آمار دستگيري‌ها نيز گفت: اين‌ها البته دو دسته هستند که يک دسته در تهران دستگير شده‌اند که قبلا 13 دستگيري داشتيم که 5 نفر نيز اخيرا بازداشت شده‌اند و ديروز حکم جلب افرادي داده شده که اگر افراد ديگري در اين فاصله زماني دستگير شده‌اند، بنده اطلاع ندارم؛ ولي ابتدا 13 نفر در بازداشت بودند و 5 نفر هم اخيرا دستگير شدند که بازداشت هستند. البته تعداد کساني که ممکن است دستگير شده باشند و با قرار آزاد شده باشند و يا احضار شده، ولي منجر به بازداشت‌شان نشده، بيشتر است، ولي کساني که در بازداشت هستند، همان تعدادي است که عرض کردم.

کلیدواژه ها:
احساس خود را نسب به این خبر در قالب یکی از شکلک ها بیان کنید:
Happy sad wonder fear Hate angri
ارسال نظر
نام: 
پست الکترونیک:
نظر : 
سوال امنیتی : 
? 7 + 9

  آخرین اخبار
ثبت‌نام ششمين آزمون دستگاه‌هاي اجرايي از 30دي
کشف 18تن چوب قاچاق در اهر
نوزاد بستان آبادي در بالگرد اورژانس هوايي متولد شد
قتل عتيقه فروش تبريزي
قيمت طلا، قيمت سکه و قيمت ارز امروز 97/10/26
90درصد رسيدهاي خريد سرطان زا هستند
اينفوگرافي / 6خوراکي براي کاهش سردردهاي ميگرني
آغاز مطالعه سکه‌هاي کشف شده در محله «شنب غازان» تبريز
اردوي نيم‌فصل تراکتورسازان در کيش برپا مي‌شود
برف و کولاک در راه است/هوا 8درجه سردتر مي شود
  پربازدیدترین اخبار
آغاز مطالعه سکه‌هاي کشف شده در محله «شنب غازان» تبريز
کشف 18تن چوب قاچاق در اهر
90درصد رسيدهاي خريد سرطان زا هستند
اينفوگرافي / 6خوراکي براي کاهش سردردهاي ميگرني
قيمت طلا، قيمت سکه و قيمت ارز امروز 97/10/26
نوزاد بستان آبادي در بالگرد اورژانس هوايي متولد شد
چهارمين جشنواره مطبوعات در آذربايجان شرقي برگزار مي‌شود
ثبت‌نام ششمين آزمون دستگاه‌هاي اجرايي از 30دي
آخرين وضعيت محورهاي مواصلاتي آذربايجان شرقي
قتل عتيقه فروش تبريزي
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب گاه محفوظ است.