1397/05/07 - 11 : 55
کد خبر: 18003
امضاء به عنوان «ضامن» در سند ازدواج، زندگي برادر را به چالش کشيد
احرار خبر: ماجرا از مراسم عقدي شروع شد که برادر ناتني داماد به نام سامان، در کمال بي خبري، سند ازدواج برادر خود به نام صابر را به جاي "شاهد" به عنوان "ضامن" امضاء کرده و اين بي خبري وي را با مشکل بزرگي رو به رو کرد. 

به گزارش احرار خبر به نقل از روابط عمومي ستاد ديه استان، اين زوج پس از يک سال زندگي مشترک به اعتياد روي آورده و روز به روز زندگيشان به سوي چالش‌هاي مالي کشيده مي شود و در نهايت با همفکري همديگر به اين نتيجه مي‌رسند که براي تامين هزينه اعتيادشان، زن، مهريه را به اجرا گذاشته و مستقيما از ضامن شکايت کند. 

  در پي شکايت زن عليه ضامن، مراجع قضايي ضامن را محکوم دانسته و وي را به پرداخت ماهانه چهار ميليون ريال محکوم مي‌کنند، سامان که به شغل قاليبافي مشغول بوده به سختي شروع به پرداخت مبلغ اقساط مهريه زن برادر خود مي‌کند. 

  زوج طلاق گرفته مجددا ازدواج کرده و به زندگي خود ادامه مي‌دهند و طي آن صاحب دو فرزند "پسر و دختر" مي شوند، اما هر دو به خاطر اعتياد و حمل مواد مخدر محکوم شده و روانه زندان مي شوند، از اين رو سامان به خاطر اينکه فرزندان صابر بي سرپناه نباشند آنها را به جمع خانواده خود اضافه مي‌کند اما بخاطر مشکلات و شکايت‌هاي بعدي همان خانواده، به ناچار با بهزيستي هماهنگ شده و دو فرزند برادر ناتني خود را به مرکز بهزيستي انتقال مي‌دهد . 

  سال‌ها بعد که دو فرزند بزرگ شده و به سن قانوني مي‌رسند و سامان و همسرش اين دختر و پسر را به فرزند خواندگي قبول مي‌کنند و به هر دوي آنها سر و سامان داده و مراسم ازدواجي برايشان ترتيب مي‌دهند. 

  از اين طرف زوجين زنداني از بند رها شده و به اذيت برادر ادامه مي دهند، در نهايت سامان جهت مطالبه وجهي که بابت مهريه زن بردارش داده از صابر شکايت مي کند، لذا صابر روانه زندان شده و در صورتي که بتواند هزينه هايي که سامان براي مهريه زن وي پرداخت کرده را بپردازد، سامان نيز مي تواند پول هاي خود را پس گرفته و از بدهي رهايي يابد.

  بر اساس اين گزارش؛ اغلب افراد جامعه از مسائل حقوقي مربوط به امضاي سند ازدواج به عنوان ضامن با خبر نيستند و به همين دليل دچار دردسر مي شوند.  گفتني است وقتي از ضامن شکايت مي شود کل مهريه هم عندالمطالبه هم عندالاستطاعه به اجرا گذشته مي شود ولي هنگام شکايت از زوج فقط عندالمطالبه به  اجرا گذاشته مي شود!.

نيکوکاراني که براي کمک به اين مددجوي نيازمند تمايل دارند، مي‌توانند کمک‌هاي نقدي خود را به شماره حساب‌هاي ستاد ديه استان به شماره 100100بانک تجارت، 2121211688 بانک ملت، يا 0106260597007 بانک ملي واريز کرده و براي اختصاص مبلغ پرداختي براي اين مددجو، فيش‌ پرداختي را با تحرير موضوع کمک انجام‌شده به شماره 04136581354 دورنگار کنند و همچنين مي‌توانند کمک‌هاي خود را از طريق سامانه پرداخت آنلاين سايت رسمي ستاد ديه استان پرداخت کنند . 

  شايان ذکر است، روابط عمومي ستاد ديه استان از طريق شماره تلفن تماس 04136557161 پاسخگوي سؤالات شما در اين زمينه است.

کلیدواژه ها:
احساس خود را نسب به این خبر در قالب یکی از شکلک ها بیان کنید:
Happy sad wonder fear Hate angri
ارسال نظر
نام: 
پست الکترونیک:
نظر : 
سوال امنیتی : 
? 5 + 3

  آخرین اخبار
ثبت‌نام ششمين آزمون دستگاه‌هاي اجرايي از 30دي
کشف 18تن چوب قاچاق در اهر
نوزاد بستان آبادي در بالگرد اورژانس هوايي متولد شد
قتل عتيقه فروش تبريزي
قيمت طلا، قيمت سکه و قيمت ارز امروز 97/10/26
90درصد رسيدهاي خريد سرطان زا هستند
اينفوگرافي / 6خوراکي براي کاهش سردردهاي ميگرني
آغاز مطالعه سکه‌هاي کشف شده در محله «شنب غازان» تبريز
اردوي نيم‌فصل تراکتورسازان در کيش برپا مي‌شود
برف و کولاک در راه است/هوا 8درجه سردتر مي شود
  پربازدیدترین اخبار
آغاز مطالعه سکه‌هاي کشف شده در محله «شنب غازان» تبريز
کشف 18تن چوب قاچاق در اهر
90درصد رسيدهاي خريد سرطان زا هستند
اينفوگرافي / 6خوراکي براي کاهش سردردهاي ميگرني
قيمت طلا، قيمت سکه و قيمت ارز امروز 97/10/26
نوزاد بستان آبادي در بالگرد اورژانس هوايي متولد شد
چهارمين جشنواره مطبوعات در آذربايجان شرقي برگزار مي‌شود
ثبت‌نام ششمين آزمون دستگاه‌هاي اجرايي از 30دي
آخرين وضعيت محورهاي مواصلاتي آذربايجان شرقي
قتل عتيقه فروش تبريزي
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب گاه محفوظ است.