1397/04/16 - 14 : 35
کد خبر: 17952
حقوق تيرماه را با معوقات پرداخت خواهد شد
احرار خبر: سازمان برنامه و بودجه اعلام کرده که اعتبار لازم براي پرداخت معوقات حقوقي در چند ماه ابتدايي سال جاري را تامين کرده است و از اين رو بايد تمامي دستگاه‌هاي اجرايي حقوق و مزاياي تيرماه را به همراه مابه‌التفاوت سه ماه گذشته پرداخت کنند.

به گزارش احرار خبر، حقوق و مزاياي کارکنان هر ساله و با تصويب در قانون بودجه شامل افزايش نسبت به سال قبل مي‌شود و بر اين اساس حقوق سالانه پرداخت خواهد شد. براي سال جاري درصد افزايش حقوق کم حاشيه نبود و بعد از تصويب در قانون بودجه بار ديگر دستخوش تغييراتي شد. ماجرا از اين قرار بود که دولت در بخشنامه بودجه 1397 افزايش بين 5 تا 10درصدي را براي حقوق کارکنان پيشنهاد کرد که در ادامه برخي انتقادات و پيشنهاداتي که وجود داشت، درصد افزايش را با 10 درصد در قالب لايحه به مجلس برد، اما مجلس پيشنهاد ديگري داشت و خواستار آن شد که دولت درصد افزايش حقوق سال 1397 کارکنان را حداکثر 20درصد تعيين کرده و به منظور حرکت به سمت يکسان‌سازي نظام پرداخت‌ها به طور پلکاني افزايش دهد، يعني کارکناني که کمترين حداقل حقوق برايشان تعيين مي‌شود، بيشترين افزايش را داشته و به صورت پلکاني کساني که حقوق بالاتري دريافت مي‌کنند، کمترين درصد رشد به آنها اختصاص پيدا کند.

 دولت نيز در ابلاغيه‌اي که براي اجراي بودجه داشت، با تصويب در هيات وزيران حداکثر افزايش حقوق را بين شش تا 12 درصد اعلام کرد، اما مورد واکنش مجلس قرار گرفت چرا که آنها معتقد به افزايش 20 درصدي بودند. هر چند که دولت توضيح داد حداقل حقوق را از يک ميليون و 35 هزار تومان به يک ميليون و 200 هزار تومان افزايش داده و اين خود به معني رشد 16 درصدي است و از سوي ديگر تاکيد داشت که قانون بودجه مي‌گويد افزايش حداکثر 20 درصدي و از اين رو دولت مي‌توانسته در محدوده پايين‌تري افزايش حقوق را تعيين کند، اما در نهايت مجلس بار ديگر تغييراتي در قانون ايجاد کرده و خواستار افزايش حقوق کارکنان در حداقل آن تا 20  درصد شد.

بنابراين سازمان برنامه و بودجه نيز به همراه سازمان اداري و استخدامي تغييرات لازم در افزايش حقوق را اعلام کرده و بايد از ماه گذشته حقوق‌ها بر اين اساس پرداخت مي‌شد. اما عمدتا اين اتفاق نيفتاد و مابه‌التفاوت پرداختي در سه ماه ابتدايي سال در اکثر سازمان‌ها همچنان پرداخت نشده است. اين در حالي است که سازمان برنامه و بودجه در تازه‌ترين ابلاغيه خود به دستگاه‌هاي اجرايي تاکيد کرده که اعتبار هزينه سه ماه اول سال 1397 را براي دستگاه‌ها تامين کرده و ضروري است تمامي دستگاه‌هاي اجرايي ملي و استاني احکام کارگزيني کارکنان خود را بر اساس مصوبه جديد صادر و حقوق و مزاياي آنها در تيرماه را طبق احکام جديد همراه با مابه‌التفاوت سه ماه گذشته پرداخت کنند.

بر اين اساس کارکنان دستگاه‌هاي دولتي بايد منتظر باشند تا در تيرماه علاوه بر اينکه حقوق و مزاياي خود را طبق قوانين جديد افزايش حقوق دريافت مي‌کنند، مابه‌التفاوتي که در سه ماه گذشته به آنها پرداخت نشده است، همراه حقوق  به حسابشان واريز شود.

 

 

کلیدواژه ها:
احساس خود را نسب به این خبر در قالب یکی از شکلک ها بیان کنید:
Happy sad wonder fear Hate angri
ارسال نظر
نام: 
پست الکترونیک:
نظر : 
سوال امنیتی : 
? 6 + 4

  آخرین اخبار
وام مسکن160ميليوني،موقع خريدخانه چقدر مي ارزد؟
استيضاح "ظريف" در مجلس کليد خورد
چرا سالي 20هزار ميليارد تومان يارانه به ثروتمندان تعلق مي گيرد؟
از بازار لوازم خانگي چه خبر؟
قيمت طلا، سکه و ارز امروز 97/08/28
اينفوگرافي / 10راه ساده براي تقويت مغز
کنکور حذف نمي‌شود
10 ورزشکار ثروتمند جهان
هواوي برترين سازنده گوشي هوشمند جهان تا سال2020
قيمت طلا، سکه و ارز امروز 97/08/27
  پربازدیدترین اخبار
اينفوگرافي / 10راه ساده براي تقويت مغز
کنکور حذف نمي‌شود
از بازار لوازم خانگي چه خبر؟
قيمت طلا، سکه و ارز امروز 97/08/28
اتصال اروميه به شبکه ريلي کشور/ وعده‌ها محقق مي شود
توزيع سبد کالا ميان نيمي از جمعيت کشور/اجراي مرحله دوم؛هفته آينده
چرا سالي 20هزار ميليارد تومان يارانه به ثروتمندان تعلق مي گيرد؟
اعزام نيروي کار از آذربايجان شرقي به خارج از کشور با مجوز وزارت کار
وام مسکن160ميليوني،موقع خريدخانه چقدر مي ارزد؟
استيضاح "ظريف" در مجلس کليد خورد
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب گاه محفوظ است.