1397/04/13 - 14 : 46
کد خبر: 17942
«سلطان سکه» زمين‌گير شد
احرار خبر: فرمانده انتظامي پايتخت گفت:‌ بعداز 3-4 ماه کار اطلاعاتي با تلاش ماموران پليس آگاهي سلطان سکه در عمليات ? شب پيش پليس تهران دستگير شد؛ وي در مدت 10 ماه 2 تن سکه جمع‌آوري کرده بود.

به گزارش احرار خبر سردار حسين رحيمي فرمانده انتظامي پايتخت در نشست خبري با اصحاب رسانه در خصوص آخرين وضعيت نظارت پليس در بازار ارز و سکه اظهار داشت: «سلطان سکه» فردي که در بازار هر کاري که دوست داشت انجام مي‌داد و قيمت سکه را بالا و پايين مي‌برد بعد از 3-4 ماه کار اطلاعاتي با تلاش کارآگاهان پليس دو شب گذشته دستگير شد.

فرمانده انتظامي پايتخت تصريح کرد: اين فرد در طول 10 ماه فعاليت خود، بر اساس 500 سند و مدرکي که در خصوص وي به دست آمده در بحث دلالي سکه نقش اصلي را به عهده داشت و در اين مدت حدود 2 تن سکه را جمع‌آوري کرده بود.

وي گفت: نفرات اين فرد برايشان قيمت سکه مهم نبود؛ هر وقت سلطان سکه اراده مي‌کرد افرادش برايش سکه‌هاي موجود در را بازار را مي‌خريدند و فرد قيمت سکه را تغيير مي‌داد.

سردار رحيمي ادامه داد: سلطان سکه فردي 58 ساله است که سابقه‌دار است؛ پسرش نيز چندي پيش دستگير و هم اکنون با سند آزاد است.

سردار حسين رحيمي فرمانده انتظامي پايتخت در ادامه نشست خبري خود با اصحاب رسانه به انهدام باند شش نفره‌‌اي که اقدام به جعل دلار مي‌کردند پرداخته و اظهار داشت:‌با اشراف اطلاعاتي پليس، اعضاي اين باند جعل دلار شناسايي و هر شش نفر آنها دستگير شدند. 

وي گفت: از اين افراد بالغ بر ??? هزار دلار مجعول کشف و ضبط شد؛ اين افراد دو ماه فعاليت داشتند و بخشي از اين دلارها را هم نيز توزيع کرده بودند. 

وي به دستگيري ? نفر که بالغ بر ??? ميليارد تومان سکه خريداري کرده بودند اشاره و بيان داشت: اين افراد بعد از کلاهبرداري از ده‌ها نفر متواري شده بودند که دو هفته پيش در مخفيگاه‌شان در يکي از شهرهاي شمالي شناسايي و دستگير شدند. 

فرمانده انتظامي پايتخت ادامه داد: از اين افراد بيش از ?? کيلو سکه و طلا کشف و ضبط شد. 

سردار رحيمي با تأکيد بر اين مطلب که شناسايي شرکت‌هاي متخلفي که ارز ? هزار توماني را دريافت و مرتکب تخلف شده اند به طور ويژه در دستورکار پليس است، گفت: بعد از اين شرکت‌ها، پليس در حوزه لوازم بهداشتي ـ آرايشي و خودرو وارد خواهد شد. 

وي در پاسخ به پرسش فارس در خصوص آخرين وضعيت بازار تهران گفت: وضعيت بازار تهران عالي است و هيچ‌گونه مشکلي نداريم؛ بازاريان همکاري بسيار خوبي با پليس داشتند و برخوردهاي کمي نيز که دربازار صورت گرفته با بازاريان نبوده است. 

فرمانده انتظامي پايتخت در پاسخ به سؤالي مبني بر اينکه ?? دستگاه خودروي نمايندگان مجلس به سرقت رفته است، افزود: موضوع آن چيزي که مطرح شده است نيست، تعدادي از آن خودروها پيدا شده است و در پروسه زماني سه ساله اين خودروها به سرقت رفته است؛ برخي از آن خودروهاي سرقتي نيز سند نمره شده‌اند. 

وي در خصوص قطعي برق چراغ‌هاي راهنمايي گفت: با نماينده سازمان برق در اين خصوص نشستي داشتيم تا چنين اتفاقاتي ديگر رخ ندهد؛ چون قطع چراغ‌هاي راهنمايي عملا کار پليس را افزايش مي‌دهد؛ البته بايد شهرداري براي چراغ‌هاي راهنمايي برق اضطراري درنظر بگيرد. 

 فرمانده انتظامي پايتخت با اشاره به عملکرد پليس در خصوص موضوعات بازار ارز و دلار گفت:‌ پليس از بهمن‌ماه به بازار ارز وارد شده و با اجراي عمليات‌هاي مختلف و برخورد با دلالان بازار ارز، کار خود را پيش برده است. 

فرمانده انتظامي پايتخت به حوزه ارزهاي دولتي پرداخت و تصريح کرد: شرکت‌ها يا مجموعه‌هاي مختلفي براي دريافت ارز دولتي ثبت سفارش کرده بودند و قرار بود اجناس را با ارز دولتي خريداري و وارد کرده و با همان قيمت نيز به مردم ارائه دهند. 

عالي‌ترين مقام انتظامي پايتخت اعلام کرد: 35 شرکت در زمينه واردات گوشي تلفن همراه، تبلت و قطعات کامپيوتر، ارز دولتي را دريافت کردند، 220 ميليون دلار براي اين 35 شرکت اختصاص داده شد، اما متأسفانه بعد از بررسي‌ها شد که تمام اين 35 شرکت تخلف کرده‌اند. 

سردار رحيمي در تشريح تخلفات اين 35 شرکت گفت: بيش از 12 تيم از مأموران پليس آگاهي در معيت بانک مرکزي، سازمان تعزيرات، وزارت صنعت و معدن و سازمان حمايت از مصرف‌کننده با محوريت پليس آگاهي کار بررسي از اين 35 شرکت را آغاز کردند. 

وي افزود: براساس اطلاعات، 86 ميليون يورو، 41 ميليون يوآن چين و 18 ميليون درهم امارات به اين 35 شرکت پرداخت شد و اين 35 شرکت جمعا 400 هزار گوشي موبايل از چهار برند معروف وارد کشور کردند. 

وي اعلام کرد: متأسفانه براساس اسناد موجود 300 هزار گوشي وارد شده توسط اين شرکت‌ها تماما به قيمت ارز آزاد فروخته شد و 100 هزار گوشي نيز در انبارها احتکار شده بود که توسط پليس توقيف شد. 

عالي‌ترين مقام انتظامي تهران بزرگ ادامه داد: مقادير قابل توجهي نيز لب‌تاب و قطعات کامپيوتر توسط اين شرکت‌ها با ارز دولتي وارد کشور شده و متأسفانه با قيمت ارز آزاد در کشور فروخته شده است. 

سردار رحيمي به تخلفات محرز اين 35 شرکت پرداخت و اعلام کرد: اين شرکت‌ها پس از ثبت سفارش کالا، ارز را دريافت کرده و بدون اينکه کالا وارد کنند، ارز را به صورت اسکناس گرفته و در بازار به فروش رساندند؛ بعضي از آنها جهت گمراه کردن بازرسان و سندسازي، بخشي از کالا را وارد کشور کرده و بقيه را به صورت آزاد فروخته‌اند. 

وي ادامه داد: تعدادي از اين شرکت‌ها نيز کالاي خريداري شده را با ارز دولتي خريداري و با قيمت ارز آزاد به فروش رساندند و برخي نيز کالا را وارد و احتکار کردند. 

وي به دستگيري تعدادي از صرافي‌ها اشاره کرد و گفت: با اشراف اطلاعاتي و بررسي سامانه سنا مشخص شد تعدادي از صرافي‌ها کارت ملي بالغ بر 1800 نفر را به قيمت 30 تا 50 هزار تومان اجاره کرده و با کارت آنها دلار دولتي دريافت کرده و در بازار به قيمت آزاد فروخته‌اند. 

سردار رحيمي ادامه داد: اين صرافي‌ها از نيمه دوم سال گذشته اين فعاليت را شروع کرده بودند که بررسي‌هاي پليس حکايت از آن دارد که 2 ميليارد دلار توسط اين صرافي‌ها و به واسطه اجاره 1800 کارت ملي از افراد معتاد و بيکار دريافت کردند.

کلیدواژه ها:
احساس خود را نسب به این خبر در قالب یکی از شکلک ها بیان کنید:
Happy sad wonder fear Hate angri
ارسال نظر
نام: 
پست الکترونیک:
نظر : 
سوال امنیتی : 
? 2 + 1

  آخرین اخبار
قهرماني تبريزي‌ها در ليگ‌برتر شيرجه
مسئولان مراقب خدعه اروپايي‌ها باشند
اشتغال حتي يک نفر در شرايط فعلي براي ما مهم است
سنگين‌ترين بارش سال در اردبيل/ ارتفاع برف به 60سانتي‌متر رسيد
اسکان 25مسافر گرفتار در برف و کولاک در پايگاه امداد و نجات هلال‌احمر اهر
قيمت طلا، سکه و ارز امروز 97/11/27
فرشي که اقتصاد آذربايجان را به عرش مي‌برد
همسر "علي شريعتي" درگذشت
سرمربي تيم فوتبال تراکتورسازي تبريز: اين پيروزي را به هواداران تقديم مي کنم/شايسته اين برد بوديم
آغاز رانش زمين در اتوبان پاسداران تبريز از 3 روز پيش
  پربازدیدترین اخبار
همسر "علي شريعتي" درگذشت
قيمت طلا، سکه و ارز امروز 97/11/27
فرشي که اقتصاد آذربايجان را به عرش مي‌برد
سنگين‌ترين بارش سال در اردبيل/ ارتفاع برف به 60سانتي‌متر رسيد
اسکان 25مسافر گرفتار در برف و کولاک در پايگاه امداد و نجات هلال‌احمر اهر
سرمربي تيم فوتبال تراکتورسازي تبريز: اين پيروزي را به هواداران تقديم مي کنم/شايسته اين برد بوديم
زنجاني ها منتظر يخبندان باشند
مسئولان مراقب خدعه اروپايي‌ها باشند
اشتغال حتي يک نفر در شرايط فعلي براي ما مهم است
قهرماني تبريزي‌ها در ليگ‌برتر شيرجه
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب گاه محفوظ است.