1392/10/15 - 12 : 40
کد خبر: 1449
دليل عرضه نشدن بنزين سوپر در پمپ بنزين هاي تبريز چيست؟
قحطي بنزين سوپر در تبريز/ نارضايتي گسترده مردم از کيفيت بد بنزين موجود در جايگاه ها
بنزين موجود در برخي جايگاه ها واقعا در حد فاجعه است و مشکلات زيادي را براي خودرو به وجود مي آورد.

به گزارش احرار نيوز، با دريافت نظرات مردم مبني بر نبود بنزين سوپر مصمم شديم اين موضوع را با گزارشي پيگيري کنيم.

با گشت و گذاري کوتاه در شهر متوجه شديم که گلايه هاي مردمي از نبود بنزين صحت داشته و همه نازل هاي بنزين سوپر در پمپ بنزين هاي سطح شهر بيکار شده اند.

يکي از شهروندان تبريزي که مشغول سوخت گيري در يکي از پمپ بنزين هاي سطح شهر است در اين خصوص به خبرنگار احرار مي گويد: حدود يک ماه است که ديگر هيچ جايگاهي در تبريز بنزين سوپر ندارد و با گذشت زمان هم اين مشکل حل نمي شود. بنزين هاي معمولي هم زياد خوب نيستند و کيفيت بنزين پمپ هاي مختلف سطح شهر با يکديگر فرق مي کند. به هر حال در فصل سرما بنزين سوپر براي خودروها بهتر است که متاسفانه با سرد شدن هواي تبريز ناياب شده است.

يکي ديگر از شهروندان ضمن اشاره به اينکه از کيفيت بد بنزين ها دچار مشکلات فراواني شده است، ادامه مي دهد: بنزين موجود در برخي جايگاه ها واقعا در حد فاجعه است و مشکلات زيادي را براي خودرو به وجود مي آورد. وي ادامه مي دهد: به زور بنزين سوپر خودرو صبح ها روشن مي شد که با نبودن آن درجايگاه ها و وضعيت اين چنيني بنزين ها، صبح ها دچار مشکل شده ام و اين فقط براي من نيست چرا که حداقل چندين نفر در همسايگي ما از مشکلات روشن نشدن خودرو رنج مي برند.

گزارش خبرنگار احرار حکايت از اين دارد که بيش از سه ماه است هيچ بنزين سوپري به جايگاه هاي عرضه بنزين تبريز بارگيري نشده است. در اين ميان موضوع به صرفه نبودن عرضه بنزين سوپر براي جايگاهداران به علت  تبخير زياد هم مطرح مي شود که شواهد موجود اين موضوع را به کل از بين مي برد. يکي از کساني که در جايگاه ها مشغول کار است و گويا چندين سال سابقه کارهم دارد مي گويد: ما سفارش بنزين سوپر را داده ايم ولي متاسفانه ما هم علت نيامدنش را نمي دانيم. اين که از سوي جايگاهداران سفارش بنزين سوپرداده نشود درست نيست و هيچکسي از سودآوري بدش نمي آيد.

زمزمه هايي در خصوص حذف تدريجي توليد بنزين سوپر هم به گوش مي رسد که گويا توليد بنزين يورو 4 جاي اين بنزين را خواهد گرفت ولي آيا اين بنزين به راحتي براي خودروهاي موجود در کشور سازگار است و آنها را دچار مشکل نخواهد کرد؟

در پايان گزارش صحبت هاي يکي از مالکين خودروهاي وارداتي را در گفتگو با خبرنگار احرار مي شنويم که مي گويد: پيدا نشدن بنزين سوپر واقعا به ضرر ماست و بنزين هاي معمولي به موتور خودرو آسيب جدي مي زنند و با اين بنزين مصرف سوخت خودرو به علت نداشتن احتراق کامل به طور چشمگيري افزايش مي يابد. نمي دانم دليل عرضه نشدن بنزين سوپر چيست ولي کاش کمي هم به فکر مردم باشيم، چه کسي جوابگوي ضرر آسيب احتمالي خودروهاي مردم خواهد بود؟ شايد اين اقدام هم يکي از روش ها جلوگيري از واردات خودرو و تحميل خودروهاي بي کيفيت داخلي به مردم باشد!

با اين اوصاف به نتيجه مي رسيم که بنزين سوپر از سوي شرکت ملي پخش فرآورده هاي نفتي ايران به جايگاهداران داده نمي شود؛ اميدواريم دلايلش هر چه که باشد عموم شرح داده شود تا پاسخگوي شائبه هاي مطرح شده در اين خصوص باشد.

کلیدواژه ها:
ناشناس
1392/10/15 - 14 : 05
17
1

بابا اینا دیگه شورشو درآوردن خوب نمی تونین بنزین تولید کنین وارد کنین دیگه مجبورین بنزین ندین به مردم؟

mehran
1392/10/15 - 05 : 31
15
0

مشکلمون اینه که نمیخوایم قبول کنیم که نمیتونیم.

امیر
1395/11/26-05:26:42
2
0

چی بگم الان چند ماهه بنزین سوپر نمیدن و روی درب باک نوشتن فقط بنزین سوپر بزنید.آخه برادر مومن چرا نمیدین.دوده بنزین از یک طرف از موتور گرفته تا سپر خودرو بر اثر برخورد هوا مشخصه و روی شیشه جلوی و بدنه رو وقتی با دستمال تمیز میکنم دوده سیاه خود نمایی میکنه.سینه هامون هم که هیچ.چی بگم دیگه.آخه کمه برنامه ریزی کنین و بنزین رو تا ۱۰ لیتر واسه ماشینا محدود کنین و فقط بنزین اکتان بالای ۹۰ بدین.و مردم بتونن هم پولشون رو دور نریزن با این آسیبهایی که به موتور خودرو و مخصوصا محیط زیست و الخصوص سلامتی و ریه و ... مردم آسیب نرسه.

احساس خود را نسب به این خبر در قالب یکی از شکلک ها بیان کنید:
Happy sad wonder fear Hate angri
ارسال نظر
نام: 
پست الکترونیک:
نظر : 
سوال امنیتی : 
? 2 + 9

  آخرین اخبار
قانون منع بکارگيري بازنشستگان بدون تبعيض اجرا مي شود
بهتاج: تور دوچرخه‌سواري ايران - آذربايجان به‌خوبي برگزار مي شود
نمايشگاه سراسري کتاب در اروميه داير شد
مجوز بازي مدافع تيم‌ملي در تراکتورسازي صادر شد
کمک مربي جديد توشاک وارد تبريز شد
آغاز به کار بيست و يکمين کنفرانس ملي شيمي فيزيک ايران در تبريز
انتخاب اعضاي کميسيون‌هاي شوراي شهر تبريز در جلسه فوق‌العاده
"مرد صنعت آذربايجان" در سن ?? سالگي و حين کار در صنعت درگذشت
تيم تراکتورسازي درصدد جذب يک مدافع خارجي است
آغاز تمرينات تراکتورسازان براي دربي تبريز
  پربازدیدترین اخبار
"مرد صنعت آذربايجان" در سن ?? سالگي و حين کار در صنعت درگذشت
انتخاب اعضاي کميسيون‌هاي شوراي شهر تبريز در جلسه فوق‌العاده
بهتاج: تور دوچرخه‌سواري ايران - آذربايجان به‌خوبي برگزار مي شود
قانون منع بکارگيري بازنشستگان بدون تبعيض اجرا مي شود
کمک مربي جديد توشاک وارد تبريز شد
آغاز به کار بيست و يکمين کنفرانس ملي شيمي فيزيک ايران در تبريز
نمايشگاه سراسري کتاب در اروميه داير شد
مجوز بازي مدافع تيم‌ملي در تراکتورسازي صادر شد
تاسوعا و عاشوراي باراني در انتظار عزاداران آذربايجان شرقي
شهريار دوران‌ها؛ شاعري که با "علي اي هماي رحمت" به اوج رسيد و در اوج ماند
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب گاه محفوظ است.